Přehled laboratorních přístrojů na rok 2022

Počátek roku je vždy obdobím plánování investic a sepisování grantových žádostí, jejichž součástí bývají i nákupy nových laboratorních přístrojů. Proto jsme si pro Vás připravili krátké shrnutí a představení našich nabízených přístrojů.

Mikrodestičkové readery

Nejoblíbenější přístrojovou technikou jsou u nás mikrodestičkové readery. Pokud přemýšlíte o koupi nového destičkového multimode readeru, je potřeba zvážit mnoho faktorů. První otázka, kterou si jistě budete klást, je zda si vybrat reader s monochromátorem nebo raději se sadou optických filtrů. Stejně jako v mnoha jiných případech neexistuje na tuto otázku jednoznačná odpověď a oba přístupy výběru vlnové délky mají svá pro a proti. Více se dočtete v článku: ‚‚Monochromátor nebo filtr? Který reader je lepší?‘‘ 

Filtrové readery

GM3000-3.jpg  Snímek obrazovky 2022-01-25 v 10.09.32.pngATP-water-glomax

GloMax® luminometry jsou dedikované či multimode readery s nejcitlivější detekcí luminiscence na trhu. Nízké hodnoty pozadí a celková konstrukce našich přístrojů znamenají, že s přístroji GloMax® lze měřit luminiscenční eseje téměř za fyziologických podmínek. Proč si vybrat právě GloMax a ne jiný konkurenční přístroj? Odpověď najdete zde! 

Monochromátorové readery

ABS Plus Spectramax absorbance.jpg  cell-viability-proliferation.jpg

Spektrofotometr, fluorimetr nebo multimode reader se zabudovaným monochromátorem SpectraMax od Molecular Devices patří mezi nejlepší na trhu, co se týče citlivosti, flexibility a funkcionality. SpectraMax readery jsou dodávány se špičkovým softwarem SoftMax Pro, který přináší jednoduchost ovládání, pokročilou analýzu dat a mnoho přednastavených protokolů a analytických algoritmů. Více o monochromátorech se dočtete zde.

Hybridní readery

Citlivost filtrů a flexibilitu monochromátorů spojují hybridní multimode readery od Molecular Devices. Mimo základní módy absorbance, fluorescence a luminiscence (případně time-resolved fluorescence a fluorescenční polarizace) mají tyto readery mnoho dalších funkcí, jako je detekce western blotů, flash testy pomocí injektorů se speciálními funkcemi, zabudovaný cytometr, AlphaScreen a mnoho dalších. Příkladem hybridního readeru je SpectraMax iD5 od Molecular Devices, o kterém se můžete dozvědět více zde.

Spectramax-id5      western-blot-detection.jpg  time-resolved.jpg

Mikroskopie

Mikroskopická videa a fotografie s živými buňkami poskytují zcela odlišný pohled na vaše experimenty. Možnost sledovat buněčné kultury v průběhu času poskytuje skvělý vhled do jejich fyziologie a funkce. Často je otázkou, jaký typ mikroskopu je vhodný pro danou aplikaci. Nejen o této problematice se dozvíte z našeho článku.

Cytosmart

Mikroskopy pro live-cell imaging od společnosti Cytosmart jsou malé kompaktní přístroje, které se umisťují přímo do inkubátoru a se kterými lze vaše experimenty pozorovat na dálku z tepla vašeho domova nebo kanceláře. Jsou kompatibilní s veškerým běžně používaným plastem pro tkáňové kultury, tj. s Petriho miskami, kultivačními lahvemi i 6- až 96-jamkovými destičkami. Naši současní zákazníci používají tyto mikroskopy pro sledování růstových křivek buněk, migrace (wound healing assay) nebo buněčné viability a tvorby kolonií. Více informací a tabulku s rozdělením dle aplikací naleznete zde.

 

CytoSMART-Lux3-FL-360-025-2160x2160-2.pngCytosmart-automatic-countingCytosmart-scratch

Molecular Devices

ImageXpress® Pico je zobrazovací systém s přednastavenými protokoly od jednoduchého cell-countingu, přes měření apoptózy, až po složité aplikace jako trasování axonů či kvantifikaci infektivity virů. Přístroj je univerzální nejen s ohledem na protokoly, ale také v možnosti provést měření v různých nádobách. Měří se v 6-384-jamkových destičkách, na mikroskopických sklíčkách, ale i v Petriho miskách. Díky kontrole hladiny CO2, O2, vlhkosti a temperace teploty jsou testy prováděny za téměř fyziologických podmínek. Více informací o tomto přístroji najdete v tomto článku.

ImageXpress-PicoRight-lo.jpgPico drop image  Pico image 2

Kompletní nabídku našich mikroskopů naleznete zde.

 

Nukleofekce - elektroporace

Nucleofector ® 4D od firmy Lonza je unikátní typ elektroporátoru, který je schopen s vysokou účinností doručit transfekovanou DNA přímo do jádra buněk a zachovat jejich viabilitu. Účinnost této metody je zajištěna unikátní kombinací elektrických pulzů a specifických kitů optimalizovaných pro jednotlivé typy buněk. Díky tomu dokáže účinně transfekovat i obtížně transfekovatelné buňky. Nedávno uvedla společnost Lonza na trh novou generaci tohoto přístroje, kterou bychom Vám tímto chtěli představit na následujícím odkazu.

   4D-Nucleofector-Y-Unit-2-2.jpeg   4D-Nucleofector-X-Unit-2.jpeg

 

Automatická purifikace nukleových kyselin

Maxwell RSC a Maxwell RSC 48 jsou kompaktní automatizované platformy pro purifikaci nukleových kyselin, které zpracovávají současně až 16 (Maxwell RSC) nebo 48 vzorků (Maxwell RSC 48). Použitím předplněných kazet Maxwell® RSC přináší konzistentní a spolehlivou purifikaci DNA nebo RNA z různých typů vzorků a vyšší výkon. Intuitivní grafické rozhraní usnadňuje používání přístroje. Proč si vybrat právě Maxwell a ne jiný konkurenční přístroj? Odpověď najdete zde! 

   Maxwell RSC  maxwell-rsc-dna-rna-purification-touch-screen-13353ca-w.jpg  easy-to-use-dna-rna-extraction-kit-interface-13362ca-w.jpg

 

Kapilární elektroforéza

Spectrum Compact CE je nová kapilární elektroforéza od společnosti Promega určená pro fragmentační analýzu a Sangerovo sekvenování. Přístroj disponuje čtyřmi separačními kapilárami a šestikanálovou detekcí. Jedná se o otevřenou platformu, která je plně optimalizována pro použití s kity od Promegy a zároveň je také kompatibilní i s většinou kitů od konkurenčních firem. Bližší info najdete v odkazu.

Promga-2.jpgspectrum-compact-consumables.jpgspectrum-compact-open-door.jpg

 

 

Malé laboratorní přístroje

Kromě velkých přístrojů nabízíme i pipety a menší laboratorní přístroje, jako jsou třepačky, míchačky, centrifugy, vortexy, gelové elektroforézy a jednoduché spektrofotometry.

LH-729675_1.jpg    fvl2400n.png.1100x600_q85.pngMMS-3000.jpg

 

Kompletní nabídka přístrojové techniky

 

Jsme tu pro vás

Pokud vás zaujal některý z přístrojů nebo jste nenašli řešení, které hledáte, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme s váším výběrem.

 

Aplikační podpora: Ing. Vojtěch Ledvina, Ph.D., 725 320 796, vojtech.ledvina@eastport.cz

Molecular Devices: Ing. Vojtěch Andrle, 724 241 350, vojtech.andrle@eastport.cz

Promega: Mgr. Ondřej Ptáček, Ph.D., 602 200 982 ondrej.ptacek@eastport.cz

Cytosmart, Lonza: Mgr. Patrícia Holubová, 721 867 038, patricia.holubova@eastport.cz