East Port seminář - Bioluminiscenční eseje pro sledování viability, zánětu a buněčného metabolismu a přístroje od Axion Biosystems

Seminář
19.3.2024 UMG Praha

ÚMG Praha

20.3.2024 PřF MU Brno

PřF MU Brno

East Port seminář - Bioluminiscenční eseje pro sledování viability, zánětu a buněčného metabolismu a přístroje od Axion Biosystems

For the English version, CLICK HERE.

Pojďte s námi prozkoumat bioluminiscenční eseje založené na firefly a NanoLuc luciferáze, které můžete využít jako účinný nástroj pro sledování různých buněčných dějů díky jejich vysoké citlivosti a velmi nízkým hodnotám pozadí.

Dozvíte se:

  • jak můžete snadno měřit viabilitu a cytotoxicitu při testování kandidátních léčiv
  • jak účinně měřit aktivaci inflamasomu, který se podílí na řadě chronických zánětlivých onemocnění
  • prozkoumáme nově vyvinuté metabolické eseje, které jsou vhodné pro studium změn metabolismu u rakovinných buněk a u různých metabolických poruch, jako je např. diabetes nebo různá onemocnění jater.
  • V druhé části semináře se podíváme na nejnovější přístroje od Axion Biosystems. Připojte se k našemu semináři a objevte revoluční využití přístrojů Omni Live-cell Imager a Maestro Z Impedance ve výzkumu rakoviny, toxikologie a vývoje léčiv! Zjistěte, jak tato chytrá kombinace technologií umožňuje vytvářet nejlepší in vitro modely nemocí a sledovat buněčné procesy v reálném čase, aniž by došlo k poškození vzorků.

Komu je seminář určený?

Seminář je přístupný všem zájemcům nezávisle na jejich zaměření či věku a je vhodný i pro vysokoškolské studenty. Z kapacitních a organizačních důvodů je pro účast nutná registrace. Celý seminář bude veden v angličtině.

Program

10:00 – 11:00 Bioluminescent Assays for Monitoring Viability, Inflammation, and Cellular Metabolism (Vojtěch Ledvina, PhD, application specialist East Port)
11:00 – 11:15 Coffee break
11:15 – 12:00 Develop the best in vitro disease models with label-free, real-time impedance and  imaging technologies for live cell assays (Zhong Yu, PhD., Scientific Liaisons Manager, Axion BioSystems)
12:00 – 12:15 Q&A session

Přednášející

Zhong Yu, PhD. , Scientific Liaisons Manager, Axion BioSystems

Vojtěch Ledvina, PhD, aplikační specialista East Port

 

Těšíme se na setkání s vámi!