East Port + Promega seminář: Bioluminiscenční technologie pro studium proteinové biologie a buněčné odpovědi

Seminář
10.října 2023

Národní technická knihovna v Praze

11.října 2023 - termín plně obsazen registrujte se prosím na 2. termín

Brno kampus Bohunice- Ústav Biochemie, pavilon C05, 1. patro, posluchárna 114

2.Termín Brno MUNI 18.října

Brno kampus Bohunice- Ústav Biochemie, pavilon C05, 1. patro, posluchárna 114

East Port + Promega seminář: Bioluminiscenční technologie pro studium proteinové biologie a buněčné odpovědi

Vážení registrovaní, děkujeme za obrovský zájem o termín v Brně. Z důvodu kapacity přednáškové místnosti jsme byli nuceni vypsat další termín. Můžete se tedy registrovat na nový termín 18.10. Děkujeme!

 
Click here for the seminar invitation in English.
 
Seminář vás seznámí s komplexní sadou bioluminiscenčních technologií založených na univerzální NanoLuc® luciferáze. NanoLuc® je enzym s neobyčejně intenzivní luminiscencí, který má mnoho přínosů pro výzkum v oblasti buněčné biologie. Během semináře se dozvíte, jak lze studovat proteinové interakce v živých buňkách pomocí NanoBiT® technologie a take jak lze jednoduše detekovat a kvantifikovat proteiny bez nutnosti použití protilátek pomocí technologie HiBiT. Ukážeme vám také, jak lze kombinovat HiBiT s editací genomu pomocí CRISPR, což umožňuje měřit koncentrace proteinů při nativních podmínkách exprese. Na závěr vás seznámíme s možnostmi LumitTM imunoesejí, inovativní metodou pro kvantifikaci proteinů analýzu interakcí. Máme velkou radost, že naše pozvání přijal Field Application Specialist ze společnost Promega Erik Bonke.
 
Hlavními tématy přednášky jsou:
  • Proteinové interakce
  • Virální infekce
  • Zabíjení cílových buněk
  • Bunečná signalizace

Program akce

Harmonogram přednášky je pro oba termíny stejný. Liší se pouze datum a místo přednášky.

10.10.2023 v 10:00
Národní technická knihovna (Vzdělávací centerum), Technická 2710/6, 160 80 Praha 6
Vzdělávací centrum NTK.jpgNTK_1.jpg

11.10.2023 v 10:00

18.10.2023 v 10:00

Masarykova univerzita v Brně, oddělení biochemie, Kamenice 5, C05, 1. podlaží, přednášková místnost 114
kampus__bohunice-1580x790-1719267372-2.jpg
10:00-10:20 Axion Biosystems – realtime monitoring of cell health and differentiation
10:20–11:00 NanoBiT technology for studying protein interactions
11:00-11:20 Coffee break
11:20-12:00 HiBiT and Lumit technologies for protein and cytokine quantification

Přednášející

300x300px-erik-bonke.jpg Erik Bonke Field Application Specialist Promega

Erik Bonke získal v roce 2012 diplom z biologie na Univerzitě Johannese Gutenberga v německé Mohuči. Ve své diplomové práci na Univerzitní nemocnici v Mohuči se zabýval genetickou manipulací myších embryonálních kmenových buněk za účelem vytvoření různých transgenních myších kmenů. Doktorskou práci obhájil v Univerzitní nemocnici ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se zaměřil na mechanistické základy tvorby mitochondriálních ROS a jejich fyziologický význam jako molekul buněčného druhého posla, což je proces označovaný jako redoxní signalizace. Po dokončení experimentální části své disertační práce nastoupil pan Bonke do společnosti Promega Německo, kde pracuje jako aplikační specialista s hlavním zaměřením na technologie buněčných reportérů. V rámci této pozice vede časté praktické i teoretické workshopy/semináře o aplikaci současného portfolia luminiscenčních reportérů společnosti Promega. V roce 2018 získal doktorský titul na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho ve Frankfurtu.

 

Vojtěch ledvina aplikační specialista Vojtěch Ledvina aplikační specialista East Port

Vojtěch Ledvina získal magisterský titul v oboru biotechnologie na VUT v Brně a následně absolvoval doktorské studium analytické chemie na Masarykově univerzitě v Ústavu analytické chemie AV ČR. Zabýval se mimo jiné studiem diferenciace buněk pomocí bioluminiscence a syntézou a funkcionalizací fluorescenčních nanočástic. Od roku 2020 pracuje v Eastportu jako aplikační specialista a má na starosti produkty společnosti Promega.